Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


portal:upozorneni_na_namerenou_hodnotu

Upozornění na naměřenou hodnotu

Pro využívání této funkce musíte mít aktivovaný účet, jinak nebudou chodit oznámení na e-mail.

Upozornění e-mailem na překročení naměřené hodnoty teploty, vlhkosti nebo tlaku/CO2. Je možné nastavit více upozornění pod jedním čidlem (při překročení menší hranice pošlu e-mail zodpovědnému pracovníkovi, při vážnějším překročení na ředitelství…).

V upozornění vyplňte následující:

Na čidle:
Zvolte zadané čidlo, na které se má upozornění vztahovat.

Upozornit, když:
Nastavte pravidlo, které když vyhoví, tak dostanete upozornění e-mailem. Může se jednat buď o prosté porovnání hodnot (např. pokud je teplota vyšší než 30), nebo můžete zvolit porovnání rozdílu aktuální hodnoty se starší - na výběr je porovnání s hodnotou naměřenou před 10 minutami, půl hodinou a hodinou. V takovém případě vložte hodnotu, o kterou má být rozdílná aktuální hodnota oproti té starší. Např. pokud po hodině došlo ke změně o 6 (st. Celsia, …), tak vyhlásit poplach.

Další upozornění v případě překročení poslat nejdřív za:
Kdy nejdříve poslat další upozornění na to, že je hodnota překročená? Pokud po sobě přijde 10 hodnot, které vyhoví, tak je zbytečné poslat 10 e-mailů během 10 minut a mít tak zaspamovanou schránku. Je lepší si nastavit např. 10 minut, takže vám další e-mail přijde právě až po 10 minutách (pokud bude hodnota stále překročená).

Upozornění poslat na e-mail(y):
Na jaké e-maily zaslat upozornění, že naměřená hodnota vyhověla parametrům upozornění? Je možné zadat více e-mailů oddělených čárkou.

Oznámit ukončení upozornění
Zaškrtněte, pokud chcete po vyhlášení upozornění dostat zprávu o tom, že je to již v pořádku.

Po jaké době od ukončení zaslat oznámení:
Obdobný princip jako oznámení o dalším překročení, tentokrát ale se zprávou, že upozornění již není aktuální. Je lepší si nechat odstup třeba 5-10 minut, aby upozornění „neoscilovalo“ okolo vámi zvolené hodnoty a nedostali jste zbytečně více e-mailů.

Nastavíte-li tedy, že upozornění platí pro teplotu větší než je hodnota 15, tak Vám e-mail s upozorněním přijde při naměření teploty větší než je 15 stupňů.