Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


start

Vítejte v dokumentaci ke službě TMEP

Naleznete zde dokumentaci k funkcím portálu a také návody jak s touto službou zprovoznit různá zařízení (včetně vlastních).

Služba běží na doménách https://tmep.cz a https://tmep.eu - je jen na Vás, na které z domén si vytvoříte účet pro svá čidla. Na TMEP.eu je méně uživatelů a tedy i více volných subdomén pro čidla.

Základní princip fungování

Na portálu TMEPu si založíte účet a v nastavení přidáte čidlo. Čidlo pojmenujete a vyberete mu vlastní subdoménu. Na tuto subdoménu domena.tmep.cz (nebo ještě lépe na automaticky vygenerovanou subdoménu pro zápis, kterou naleznete v nastavení hned pod tou vámi zvolenou) je následně potřeba nechat zasílat každých 1-10 minut až tři měřené hodnoty (typicky teplotu ve stupních Celsia spolu s vlhkostí a třeba tlakem, ale můžete měřit i jiné hodnoty). Způsob zasílání je velmi prostý - požadavkem typu HTTP GET na port 80/443. Tedy jako byste chtěli otevřít webovou adresu v internetovém prohlížeči a její součástí jsou parametry s naměřenými údaji.

Samotná měření jsou poté včetně jejich historie dostupná v aplikaci, která se zobrazí po otevření adresy domena.tmep.cz v internetovém prohlížeči. Aplikace je optimalizovaná i pro zobrazení na tabletech a mobilních telefonech. Můžete také využít nativní aplikace pro iOS i Android s widgety na plochu a k dispozici je i řešení pro Windows.

Založil jsem si ve službě čidlo, co dál?

Mám produkt od výrobce

Postupujte, prosím, podle návodu k čidlu, nebo se podívejte do návodů na konkrétní zařízení v levém menu „Od výrobce“. Čidlo budete potřebovat nastavit do svojí (Wi-Fi) sítě a vyplnit v něm doménu, kterou jste pro čidlo zvolili v administraci.

Chci napojit vlastní zařízení

Odesílání hodnot do TMEPu je stejně jednoduché jako otevřít webovou adresu v prohlížeči.

Potřebujete vědět jaké hodnoty a jak můžete posílat - pokračujte prosím na stránku Zasílané hodnoty.

Nechodí mi hodnoty, co mám dělat?

Zkontrolujte následující:

 • Je zařízení v pořádku připojené do elektrické sítě a napájené?
 • Funguje v síti se zařízením přístup do internetu?
 • Máte zařízení v pořádku zapojené do své lokální sítě?
  • Měli byste ho minimálně vidět připojené v síti, většina zařízení odpovídá na ping nebo jde otevřít v prohlížeči jejich webová stránka. Máte-li tu možnost, podívejte se v routeru, jestli komunikuje do internetu.
 • Máte v zařízení správně vyplněné IP adresy (IP adresa, maska, brána, DNS server), pokud je nemáte dynamicky přiřazené z DHCP serveru?
 • Podívejte se na debugovací stránku pro ono čidlo v administraci - viz Debug příchozích hodnot. Chodí na server nějaké hodnoty? Pokud ne, zkontrolujte opět všechny předchozí body.
 • Pokud podle debugu na server nějaké hodnoty z čidla chodí, zkontrolujte v administraci na našem webu u čidla:
  • Hodnotu GUID - máte ji správně vyplněnou na název proměnné s měřenou hodnotou (je-li to pro Váš typ čidla potřeba)?
  • Hodnotu povolené IP adresy - máte-li zapnutou tuto ochranu, aby se měření zapisovala jen pokud přichází z konkrétní internetové adresy (což důrazně doporučujeme), pak se tato adresa mohla změnit. Podívejte se, prosím, opět na Debug příchozích hodnot z jaké adresy měření chodí, porovnejte je a případně adresu aktualizujte.